logotypy 2

Informacje o projekcie ,, Program rozwojowy dla kierunku pielęgniarstwo UPH w Siedlcach”. Projekt finansowany z  Europejskich Funduszy Społecznych. Wiedza, Edukacja, Rozwój. V. Wsparcie dla obszaru zdrowia. 5.5 Rozwój usług pielęgniarskich.

  w języku łatwym do czytania

Wartość projektu: 5 115 668,74 zł

Termin realizacji: 01.10.2018 - 30.06.2023

Celem głównym Projektu jest nabycie przez 86 studentów i 43 absolwentów kierunku pielęgniarstwo w latach 2018 - 2023 kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Projekt przewiduje opracowanie i wdrożenie programu rozwoju kierunku pielęgniarstwo (w tym: program stypendialny, odpłatne praktyki, szkoleń/kursów ponadprogramowych, wizyty studyjne, konkurs), które dostarczą studentom dodatkowych umiejętności i kompetencji niezbędnych w aspekcie aktualnych potrzeb rynku pracy. Przewidziane dla studentów formy wsparcia przyczynią się także do podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia na omawianym kierunku. Z kolei zaplanowane w ramach programu rozwoju absolwenta kursy dostarczą dodatkowych kompetencji zawodowych i kwalifikacji absolwentom, którzy przystąpili do programu i podjęli zatrudnienie w placówkach medycznych. Wszystkie przewidziane w projekcie kursy i szkolenia stanowią jednocześnie odpowiedź na potrzeby epidemiologiczno-demograficzne kraju. Projekt przewiduje program kształcenia studentów, który obejmuje również rozwój ich umiejętności w zakresie właściwej komunikacji z pacjentem. Projekt zakłada efektywność zatrudnieniową w podmiotach leczniczych absolwentów kierunku pielęgniarstwo. Zaplanowane szkolenia i kursy, wizyty studyjne oraz płatne praktyki są skierowane do wszystkich studentów (2 kolejnych roczników II i III roku studiów). Program stypendialny obejmie pięćdziesiąt procent studentów kierunku pielęgniarstwo. Natomiast w ramach program rozwoju absolwenta wsparcie w postaci stypendium szkoleniowego oraz dodatkowych szkoleń zostanie skierowane do pięćdziesięciu procent absolwentów z rocznika: 2019/2020 oraz 2020/2021 tym samym projekt przewiduje objęcie programem rozwojowym absolwenta pielęgniarstwa co najmniej trzydzieści procent ostatniego roku kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Każdy student/absolwent pobierający stypendium studenckie/szkoleniowe zostanie zobligowany do pojęcia zatrudnienia w podmiocie leczniczym na terenie Polski, na pełny etat przez okres minimum 24 miesięcy. Celem osiągnięcia założonej efektywności zatrudnieniowej, projekt przewiduje dodatkowo pomoc absolwentom w przygotowaniu kompletu dokumentów niezbędnych do złożenia we właściwej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych, w celu stwierdzenia prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i otrzymania dokumentu potwierdzającego nabyte uprawnienia (co przyspieszy otrzymanie tego dokumentu). Studenci otrzymają także pomoc Uniwersytetu i Okręgowej Izby pielęgniarek i Położnych w znalezieniu zatrudnienia (przegląd ofert, doradztwo przy wyborze miejsca pracy).

Projekt zakłada opracowanie i realizację Programu Rozwojowego Kierunku Pielęgniarstwo  oraz Programu Rozwoju Absolwenta . Program Rozwoju Absolwenta obejmie absolwentów kierunku pielęgniarstwo, którzy w czasie studiów pobierali stypendium motywacyjne. W ramach Programu Rozwojowego Kierunku Pielęgniarstwo studenci otrzymają

  • stypendium motywacyjne (program stypendialny) w ramach stworzonego uczelnianego programu stypendialnego
  • zajęcia dodatkowe wykraczające poza standardowy program kształcenia szkolenia
  • finansowanie praktyk oraz ich dostosowanie jakości warunków i zasad odbywania do wymogów Europejskiej Ramy Jakości Praktyk i Staży (Zalecenie Rady UE) w tym m.in.: pomoc w zorganizowaniu i realizacji obowiązkowych praktyk studenckich, wypłatę wynagrodzenia dla praktykanta oraz opiekuna ze strony uczelni)
  • wizyty studyjne w podmiotach leczniczych krajowych.

Program przewiduje wypłatę wynagrodzenia opiekunom praktyk

W ramach Programu Rozwoju Absolwenta przewiduje się:

  • wsparcie absolwenta w znalezieniu zatrudnienia na stanowisku pielęgniarki w podmiocie leczniczym na terenie kraju
  • realizację cyklu medycznych szkoleń/kursów zawodowych w zakresie potrzeb edpidemiologiczno - demograficznych stypendium szkoleniowe (na czas trwania cyklu szkoleń zawodowych),
  • wynagrodzenie opiekuna, tutora absolwenta w podmiocie leczniczym, w którym absolwent podejmuje zatrudnienie. Dodatkowo projekt przewiduje pomoc w przygotowaniu kompletu dokumentów niezbędnych do złożenia we właściwej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych, w celu stwierdzenia prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i otrzymania dokumentu potwierdzającego nabyte uprawnienia.

Kierownik Projektu: dr hab. Anna Charuta - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby realizujące  poszczególne zadania w Projekcie:

Magister pielęgniarstwa Hanna Sposób - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magister pielęgniarstwa Zdzisława Anna Borkowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magister pielęgniarstwa Teresa Cena - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.